+48 605 688 328

+48 695 777 326

+48 525 814 837

Ulubione 0

Należy wziąć czysty wazon i napełnić go letnią wodą. Następnie dodać odżywkę do kwiatów, jeśli otrzymali ją Państwo wraz z kwiatami. Zapewni ona potrzebną ilość cukru, utrzyma wyrównany poziom pH i ograniczy rozwój bakterii. Dzięki temu Państwa kwiaty będą piękne i świeże kilka dni dłużej.
 
Proszę ostrożnie usunąć liście, które miałyby zostać zanurzone w wodzie. Należy uważać, aby nie uszkodzić łodygi. W miejscach uszkodzonych będzie zatrzymywać się powietrze, blokując dopływ wody.

Proszę także usunąć uszkodzone w trakcie transportu płatki okwiatu - dzięki temu kwiaty łatwo i w pełni się rozwiną.
 
Ostrym nożem, o ile to możliwe pod wodą, należy skrócić łodygi o mniej więcej 2 centymetry pod kątem 45 stopni. To pomoże kwiatom wchłaniać odżywkę i jednocześnie wyeliminuje bakterie zatykające ich łodygi.
 
Kwiaty należy wstawić do wazonu zanim łodygi przyschną oraz sprawdzić czy mają wystarczającą ilość wody.
 
Kwiaty proszę ustawić w miejscu chłodnym, nie nasłonecznionym, bez przeciągu i nie w sąsiedztwie urządzeń elektrycznych (ze względu na bezpieczeństwo i eliminację ciepła). Nie należy ich stawiać na telewizorze.
 
Należy sukcesywnie usuwać więdnące liście czy kwiaty.
 
Winę za przedwcześnie zwiędłe róże może ponosić powietrze zatrzymane w łodygach. Należy je wtedy wyjąć z wazonu, skrócić łodyżki ostrym nożem o mniej więcej 2 cm, pod kątem 45o i pozostawić kwiaty pływające w wannie na powierzchni wody, z łodygami zanurzonymi pod wodą. Po około godzinie ich stan się poprawi i można je z powrotem wstawić do wazonu.
 
Bardzo korzystne byłoby umieszczenie kwiatów na noc lub na weekend w lodówce o temperaturze 5 - 8o C. (UWAGA: Anthurium nie powinno być pozostawiane w temperaturze niższej niż 15o C.)

Co trzy lub cztery dni należy skracać łodygi, wymieniać wodę w wazonie i dodawać odżywkę do kwiatów.

Pielęgnacja kompozycji kwiatowych

Kwiatów proszę nie wyjmować z pianki, w której zostały umieszczone.
 
Od razu proszę sprawdzić, czy pianka jest wystarczająco wilgotna i ewentualnie dolać wody.
 
Piankę należy nawilżać roztworem wody i odżywki do kwiatów co drugi dzień. Odżywka zapewni dostatek cukru, utrzyma wyrównany poziom Ph i ograniczy rozwój bakterii. Dzięki temu kwiaty będą piękne i świeże nawet o kilka dni dłużej.
 
Winę za przedwcześnie zwiędłe róże może ponosić powietrze zatrzymane w łodygach. Róże należy wtedy wyjąć z pianki, skrócić łodyżki ostrym nożem o mniej więcej 2 cm, pod kątem 45o i pozostawić kwiaty pływające w wannie na powierzchni wody, z łodygami zanurzonymi pod wodą. Po około godzinie ich stan się poprawi i można je z powrotem umieścić w kompozycji.
 
Kwiaty proszę ustawić w miejscu chłodnym, nie nasłonecznionym, bez przeciągu i nie w sąsiedztwie urządzeń elektrycznych (ze względu na bezpieczeństwo i eliminację ciepła). Nie należy ich stawiać na telewizorze.
 
Bardzo korzystnie na wygląd bukietu wpływa umieszczenie kwiatów na noc lub na weekend w lodówce o temperaturze 5 - 8oC. (UWAGA: Anthurium nie powinno być pozostawiane w temperaturze niższej niż 15 oC.)
 

Krzaczki Różane w doniczce

Jeśli zamierzają Państwo hodować krzaczki róż w pomieszczeniu, prosimy je natychmiast przesadzić, aby zapobiec wyschnięciu korzeni. Roślinę należy umieścić w miejscu, w którym temperatura w zimie utrzymuje się w okolicach 5 st C. Roślina powinna stać w jasnym miejscu, ale nie być narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Podlewać należy dwa razy w tygodniu, a nawozić raz na tydzień.
Jeśli otrzymają Państwo kwitnącą różę w zimie, należy umieść ją w temperaturze ok. 15 st i stosować się do pozostałych wskazań.
 
Najlepiej oczywiście róże rosną w ogródku. Po ustąpieniu przymrozków, roślinę można przesadzić do ziemi w częściowo zacienionym miejscu, usuwając wcześniej uschnięte kwiaty. Zimą roślinę należy okryć, aby zabezpieczyć ją przed mrozem.

Dodatkowe wskazówki

Najlepiej łodygi skracać jednym płynnym ruchem, w ten sposób uniknie się uszkodzenia naczyń w łodygach i kwiaty dłużej zachowają świeżość. Kwiaty powinny być cięte pod wodą, dzięki czemu pęcherzyki powietrza nie zablokują łodyg.
 
Proszę używać czystych wazonów. Po każdym użyciu wazon należy umyć. Do mycia można zastosować wybielacz, który zagwarantuje usunięcie wszystkich bakterii i osadów. Wazon należy potem dobrze wypłukać czystą wodą.
 
Kwiatów nie należy stawiać w pobliżu świeżych owoców. Owoce wydzielają gaz-etylen, który jest dla nich szkodliwy.
 
Jeśli otrzymają Państwo lilie, proszę uważać na pyłek ze słupka ich kwiatów, który może poplamić ubranie. Usuwa się go przykładając taśmę klejącą na poplamione miejsce. Nie należy odzieży czyścić szczotką.
 
Do wody w wazonie zamiast odżywki można dodać aspirynę lub cukier. Działanie będzie podobne, choć słabsze niż w przypadku odżywki.

Jeśli sposób ułożenia kompozycji Państwu nie odpowiada, można śmiało zmienić jej układ. Proszę się nie obawiać, że to w jakikolwiek sposób zaszkodzi kwiatom.

 • czas

  Dostawa na czas

  wybierasz termin i godzinę dostarczenia przesyłki

 • czas

  Zawsze świeże kwiaty

  gwarancja świeżośći oferowanych kwiatów

 • czas

  Najlepsze ceny

  bogata oferta bukietów w najniższych cenach

 • czas

  Pracujemy z pasją

  bukiety przygotowane przez profesjonalistów